Rehabilitacja

  • Konsultacje rehabilitacyjne ? mgr Margareta Banach

W każdą środe można skorzystać z bezpłatnych konsultacji rehabilitacyjnych które prowadzi Pani mgr M. Banach.

Na konsultacji mają Państwo możliwość bezpłatnego dopasowania do siebie sprzętu ortopedycznego lub zabiegów rehabilitacyjnych.

Na konsultacje zapraszamy wszystkie osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa, bóle stawów, zmiany zwyrodnieniowe, stan po udarze mózgowym, stany pourazowe, skoliozę, płaskostopie itp.

Zapisy na konsultacje prowadzi rejestracja

 

  • Prywatny gabinet rehabilitacyjny ? technik fizjoterapii Anna Oko i mgr fizjoterapii Katarzyna Krężlewicz

Możliwe jest skorzystanie z zabiegów zarówno jednorazowo jak i 10-dniową serią.

Rezerwacja terminów poprzez rejestrację (tel. 713846288) lub bezpośrednio z rehabilitantką (Ania tel. 782533370, Kasia tel.661606979 ).

 

Zabiegi dostępne w Praktyce:

Lampa Sollux ? 6 zł
Mata magnetyczna ? 6 zł
Lampa Bioptron ? 7 zł
Jonoforeza ? 8 zł
Prądy diadynamiczne ? 8 zł
Galwanizacja ? 9 zł
Ultradźwięki ? 9 zł
Laseroterapia ? 10 zł
Krioterapia ? 11 zł
Masaż limfatyczny ? 15 zł
Masaż klasyczny ? 20 zł
Terapia antycellulitowa ? 20 zł

TERAPIA MANUALNA HOLISTYCZNA-w zabiegach stosuje się bezpieczne i niezwykle skuteczne techniki ręczne (dawniej nazywane „nastawianiem” kręgosłupa).Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, więzadła, ścięgna), za ich pośrednictwem na układ nerwowy.

TERAPIA POWIĘZIOWA– Powięź to tkanka budująca nasze ciało, a także w dużym stopniu odpowiada za odczuwanie bólu. Masaż głęboki stosowany jest jako skuteczna terapia powięziowa koncentrująca się na tkance łącznej organizmu. Terapię tą stosuje się w przypadku występowania przeróżnych zespołów bólowych, np. bóle w obrębie kręgosłupa, stawów kończyn, twarzy, głowy, zmiany zwyrodnieniowe, stany pourazowe oraz wszelkie dolegliwości bólowe w zakresie układu ruchu.

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA– jest wyjątkowo delikatną i jednocześnie niezwykle silną formą terapii, skupioną na rozpoznawaniu głębokich oddziaływań o szerokim aspekcie terapeutycznym. Jest to głęboki proces leczenia, który może uwolnić trzymane wzorce choroby – zarówno fizyczne jak i psychiczne – które gromadzimy przez życie, jako rezultat urazu i traumy, który zapisujemy w naszej tkance, doprowadzając w końcu do utraty zdrowia i dysfunkcji.

KINESIOLOGY TAPING to metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne specjalnego plastra. Celem tej terapii jest wykorzystanie naturalnych procesów samoleczenia organizmu, których punktem wyjścia są skóra i mięśnie. Poprzez odpowiednią aplikację plastra zmniejsza patologiczne napięcie mięśni, ułatwia ich funkcję, poprawia mikrokrążenie, aktywuje system limfatyczny oraz wspiera funkcję stawów. Działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej. Polecany dla sportowców!

KINEZYTERAPIA– ćwiczenia dobrane indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od dysfunkcji.
FIZYKOTERAPIA– jedna z form fizjoterapiii część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami.Regularnie prowadzone zabiegi fizykoterapeutyczne poprawiają czynność narządów, zwiększają wydolność ogólną ustroju, wpływają korzystnie na pracę autonomicznego układu nerwowego, zwalczają ból i zmniejszają stany zapalne.
PNF– Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Metodę stosuje się najczęściej u pacjentów neurologicznych(udar mózgu, SM) oraz ortopedycznych.